INTERIER-SALA-KUCHYNA-POLOBAROVE-SEDENIE-LP36982

INTERIÉR RD ŠAĽA

ZÁKLADNÉ INFO

Projekt:
INTERIÉR RD ŠAĽA

Autori:
Ing.arch. Michal Paulišin a.a.
Ing.arch. Marcel Mikulec a.a.

Typ projektu:

IŠ, RPI, Realizácia

Termíny:
IŠ 09/2016 | 3/2018 | 8/2019
RPI 10/2016 | 4/2018 | 9/2019
Realizácia 10/2016 | 4/2018 | 11/2019

Dodávatelia:
FullHouse Architecture, MikRo architects, Smartlight, Dizajnove, Škorik-Cisár, Delphy, WoodWay, Nabytok Šator, Siko, Keramika Soukup, DesignVille

Špecifikácia:
Realizácia rekonštrukcie interiéru rodinného domu na kľúč – pôvodný stav
Plocha riešeného bytu: 80 m2
Cena realizácie: 75 000€
Lokalita: Šaľa

Interiér rodinného domu si prešiel komplexnou rekonštrukciou a inováciou. V dome sa menilo od podláh, omietok, elektro rozvodov, svietidiel, rozvodov zdravotechniky až po nábytok na mieru a solitérne prvky, všetko. Samotná realizácia bola rozdelená do troch fáz s časovým odstupom. V prvej fáze sa kompletne prerábala kúpeľňa a toaleta s práčovňou, v druhej obývacia izba s jedálňou a v tretej kuchyňa až vznikol jeden súvislý zladený interiér.

Kuchyňa

V poslednej fáze inovovanie interiéru sa dorobila kuchynská linka s prémiovými materiálmi ako technický kameň, dyhované horné skrinky nad pracovnou doskou a vysoká zostava zo zabudovanými spotrebičmi. Najnáročnejšie bolo presné dopasovanie a napojenie sa na jedálenskú zostavu, ktorá bola osadená v druhej fáze realizácie. Novým dispozičným rozložením kuchyne vznikla praktická, presvetlená kuchyňa, preto sme nebáli použiť tmavú pracovnú dosku a spodné skrinky kuchyne.

V druhej fáze rekonštrukcie interiéru sa upravovala celá denná časť rodinného domu. Prioritná bola obývacia izba a jedáleň potom sekundárne miestnosti ako pracovňa klienta, detská izba a spálňa rodičov. Jedáleň zahŕňa zaujímavý nábytok na mieru v podobe priestorovej subtílnej knižnice a zostavy s dvomi skrytými dverami do kúpeľne a na toaletu. V obývacej izbe sme použili predsadenú dyhovanú stenu opäť so skrytými dverami do detskej izby a druhými dverami do zádveria.

Jedáleň a nábytková zostava so skrytými dverami do kúpeľne

Obývacia izba s krbom

Rekonštrukcia interiéru sa začala prvou fázou, ktorou bolo kompletné prerobenie pôvodnej kúpeľne do nového stavu. Okrem vizuálnej zmeny sme spravili zásadné zmeny aj v dispozícií čo ale zefektívnilo funkčnosť priestoru. Kúpeľňa je rozdelená na tmavú a svetlú zónu. Svetlá zóna ma evokovať čistotu po kúpeli a osprchovaní, tmavá zóna človeka pred kúpeľom. Vaňu a umývadla sme podsadili pod kamennú dosku pre dosiahnutie bezšpárovosti a praktickej údržby. Na vaňu v jednej línií nadväzuje sprchovací kút oddelený od vane atypickou sklenenou zástenou.

Kúpeľňa

Podobné

Projekty

Tvoríme a realizujeme

Kontaktujte nás pre úspešnú spoluprácu

Kontakt mapa
Sledujte naše

Sociálne siete